Přídavná zařízení k lopatovým nakladačům

Radlice

Tyto radlice jsou určeny pro nakladače a traktorbagry o hmotnosti 6-10t.

Celková šířka se pohybuje kolem 3 m dle šířky stroje. Pracovní šířka (při plném sklonu +/- 30°) se pohybuje kolem 2,65 m.

Naklápění radlice se ovládá hydraulicky za pomocí 2 hydraulických válců a to v rozmezí +/-30° v horizontální rovině. Dále je zajištěn také výkyv ve vertikální rovině kvůli eliminaci terénních nerovností.

Hydraulické rozvody jsou zakončeny dvěma vývody na panelu panelovými přípojkami se závitem M18*1,5. Odtud je potřeba provést připojení ke stroji rychlospojkami dle příslušného typu na stroji. Toto připojení není zahrnuto v ceně a většinou si ho provádí sám zákazník.

Radlice je osazena děleným šroubovaným břitem, který je ve standardu ocelový břit, tvrdosti 400-500 HB. Je možné volit i gumový břit. Gumový břit se používá především pro úklid na plochách osazených dlažebními kostkami či podobnou strukturou .

Radlice jsou vyrobeny z materiálu jakosti 11 523 (S 355 JR) s mezí kluzu 355 MPa. Plášť radlice je z materiálu o síle 8mm. Čepy a pouzdra jsou z materiálu 15 142 (42CrMo4) s tvrdostí (po tepelném zpracování) 55 HRC. Otvory pro čepy jsou vrtány na horizontální vyvrtávačce s přesností D10/f7 ,což má kladný vliv na životnost těchto uložení. Hlavní čep je usazen v pouzdrech.Mazací místa jsou osazena maznicemi M6.

Pojezdová rychlost radlice je stanovena do 40 km/h.