Přídavná zařízení k lopatovým nakladačům

Radlice

Tyto radlice jsou určeny pro nakladače o hmotnosti 3- 4t.

Patří do kategorie „ Sněhové pluhy-lehké“ a primárně slouží k úklidu obecních a městských komunikací, parkovišť , firemních areálů a pod. Celková šířka se pohybuje od 2-2,5m dle šířky stroje. Pracovní šířka (při plném sklonu +/- 30°)od 1,7-2,15 m.

Naklápění radlice se ovládá buď mechanicky, nebo hydraulicky za pomocí 1 nebo 2 hydraulických válců a to v rozmezí +/-30° v horizontální rovině. Hydraulické rozvody jsou zakončeny dvěma vývody na panelu panelovými přípojkami se závitem M18*1,5. Odtud je potřeba provést připojení ke stroji rychlospojkami dle příslušného typu na stroji. Toto připojení není zahrnuto v ceně a většinou si ho provádí sám zákazník.

Radlice je osazena děleným šroubovaným břitem, který je ve standardu ocelový břit, tvrdosti 400-500 HB. Je možné volit i gumový břit. Gumový břit se používá především pro úklid na plochách osazených dlažebními kostkami či podobnou strukturou .

Dále je možné volit sílu (tloušťku) základního materiálu a to t4 ,t5 nebo t6. T4 se používá u lehkého nasazení,spíše do nižších poloh, naproti tomu t6 je určeno pro těžší nasazení do vyšších poloh .

Všechny typy radlic jsou vyrobeny z materiálu jakosti 11 523 (S 355 JR) s mezí kluzu 355 MPa. Čepy a pouzdra jsou z materiálu 15 142 (42CrMo4) s tvrdostí (po tepelném zpracování) 55 HRC. Otvory pro čepy jsou vrtány na horizontální vyvrtávačce s přesností D10/f7 ,což má kladný vliv na životnost těchto uložení. Hlavní čep je usazen v pouzdrech.Mazací místa jsou osazena maznicemi M6.