Přídavná zařízení k rýpadlům

Rychloupínače

Slouží k rychlé výměně pracovního nástroje. Výměna nástroje s tímto zařízením je nejenom rychlejší, ale i mnohem méně fyzicky náročná, než klasické "vytloukání a zatloukání" čepů. Čas potřebný k výměně se tímto zařízením zkracuje řádově na minuty.

Vyrábíme jak hydraulické tak i mechanické rychloupínače, kde je sice potřeba, aby strojník opustil kabinu stroje, ale jejich nespornou výhodou je, že nepotřebují zvláštní hydraulický okruh. Další výhodou je možnost jejich použití při upnutí standardních lopat. Základem těchto rychloupínačů je vidlice a samosvorný hák, který se při "najíždění" do lopaty sám odklopí a zpět zasune. Dále je potřeba provést "dozajištění" proti vypadnutí lopaty. U menších RU se používá zajištění háku čepem, u větších se používají posuvné jezdce.


Mechanické typy:


Více informací zde

Rychloupínače typu Lehnhoff

Prodáváme také rychloupínače německé firmy Lehnhoff, na které doděláváme úchyt dle potřeb zákazníka.Tento typ rychloupínače disponuje dlouhou životností a to díku svému technologickému řešení.Díky kónickému uložení čepů v pozdrech, je zajišťeno pevné spojení rychloupínače s přídavným zařízením i po dlouhodobém užívání.

Použití:


Zdroj:http://en.lehnhoff.de/quick-coupler-mini-compact-excavators.html

Rychloupínače typu Lehnhoff dodáváme v pěti velikostních třídách:
QC01-pro bagry do 2 tun
QC03-pro bagry do 6 tun
QC08-pro bagry do 13 tun
QC10-pro bagry do 22 tun
QC25-pro bagry do 40 tun
Dále nabízíme model QC03 a QC08 v hydraulické verzi.

Model QC03:


oo
Zdroj:http://en.lehnhoff.de/quick-coupler-mini-compact-excavators.html

Model QC08:


oooo
Zdroj:http://en.lehnhoff.de/quick-coupler-mini-compact-excavators.html